2019 EDEBİYAT ÖDÜLLERİ

14 Nisan 2019Yorum Yap
2019 EDEBİYAT ÖDÜLLERİ

Şükran Kurdakul Şiir Ödülü 2019

“Karşıyaka Edebiyat Ödülleri” kapsamında bu yıl, şiir ödülü veriliyor.

Her yıl Karşıyaka’da yaşamış ve yaşayan edebiyat değerleri adına hazırlanan ödül, 2019 yılında “Şükran Kurdakul Şiir Ödülü” olarak düzenleniyor.

Ödül yarışmasında; 30 Nisan son başvuru tarihi, 19 Ağustos sonuçların açıklanması ve 6 Eylül’de ödül töreni olarak belirlendi.

ATTİLÂ İLHAN EDEBİYAT ÖDÜLLERİ / ŞAİR VE YAZARLARIMIZA AÇIK ÇAĞRI

 Attilâ İlhan Bilim, Sanat ve Kültür Vakfı, Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları desteği ile şair ve yazarlarımızı, Attilâ İlhan’ın her eserinde öne çıkartmaya gayret ettiği ‘ulusal kültür bileşimini gerçekleştirme’ misyonuna layık olacak eserleri öne çıkartmak amacıyla düzenlenen ödüllü şiir ve roman yarışmasına katılmaya çağırıyor.

Attilâ İlhan Edebiyat Ödülleri her yıl “Şiir” ve “Roman” dallarında ve toplam dört kategoride verilir: Bir şiir kitabına verilen ‘Attilâ İlhan Şiir Ödülü’ ve bir romana verilen ‘Attilâ İlhan Roman Ödülü’nün yanı sıra, ilk romanını ve ilk şiir kitabını yayınlayan 30 yaş altı erkek ve/veya yaş sınırlaması olmaksızın kadın yazarlara yönelik olarak iki “Vakıf Özel Teşvik Ödülü” verilecektir.

“Attilâ İlhan Edebiyat Ödülü’ne  hak kazanan şiir kitabı ve roman sahibi  7.500 TL; “Vakıf Özel Teşvik Ödülü’ne hak kazanan ilk şiir kitabı ve ilk roman sahibi ise 2.500 TL‘lik para ödülünün sahibi olacaktır.

Katılma Koşulları:

  1. Yarışmaya katılacak roman ve şiir kitapları 2018 yılında yayımlanmış olmalıdır.
  2. Daha önce aynı kategoride armağan kazanmış yazarlar yarışmaya katılamazlar.
  3. Yarışmaya katılacak yazarların, yapıtlarından on (10) nüshayı, hangi kategoriye başvurulduğu açık bir şekilde belirtilerek (Attilâ İlhan Edebiyat Ödülü ya da Vakıf Özel Teşvik Ödülü) iletişim bilgilerini de içeren kısa bir özgeçmiş ile birlikte 15 Haziran 2019 Cumartesi günü akşamına kadar Attilâ İlhan Bilim, Sanat ve Kültür Vakfı’nın Sıraselviler Caddesi, Billurcu sokak No 26 kat 2 Taksim, Beyoğlu – 34433 İstanbul adresine ulaştırmaları rica olunur.
  4. Seçiciler Kurulu’nun değerlendirmesinin ardından sonuçlar 2019 yılı Kasım ayı içinde açıklanacaktır.

  2019 YILI 48. ORHAN KEMAL ROMAN ARMAĞANI

         2019 yılı Orhan Kemal Roman Armağanı’na, katılım süresi başlamıştır.

         Başvurunun yayınevleri tarafından 2018 yılında ilk kez yayınlanmış olan, Orhan Kemal Roman Armağanı yönetmeliğine uygun romanlar için yapılması gerekmektedir. Orhan Kemal Roman Armağanı’na katılım süresi 10 Ocak 2019 tarihine kadardır. Yönetmelik   www.orhankemal.org’ dan  incelenebilir.
           Roman armağanı 17 Mayıs 2019 tarihinde seçici kurulun toplantısında belirlenecek, kazanan yazara ödülü 3 Haziran 2019 tarihinde yapılacak olan Orhan Kemal’i anma gününde verilecektir.

admin

1
Merhaba sipariş, destek, görüş ve önerileriniz için bizimle iletişime geçiniz
Powered by